Mateřská škola

Mateřská škola

KOJETÍN


Pokud se nedovoláte na pevnou linku, volejte na číslo 702 094 590.


Duben v MŠ Kojetín

První dubnové sluneční dny vylákaly děti na školní zahrady. S nadšením se také těšily, až se z nich opět stanou malí zahradníci, prokypří hráběmi půdu ve svých záhoncích, okopou sazeničky jahod a zasejí semínka hrášku, sazenice kedlubnů a jarních bylinek. Všichni jsme je s nadšením zalévali a pozorovali jsme, jak sazeničky rostou. Na obou školních zahradách proběhly sadové úpravy a opravy hracích koutků, které po zimě potřebovaly nutnou údržbu.

Začátkem měsíce proběhlo jarní fotografování profesionálním fotografem, který vytvořil všem zájemcům nezapomenutelnou sadu fotografií s jarní tématikou a vůní levandule.

Protože duben je měsícem bezpečnosti, přijeli za námi na školní zahradu příslušníci Policie české republiky, s ukázkami své práce a poučili nás, jak se máme chovat v nebezpečných situacích i v dopravním provozu. Mohli jsme si také prohlédnout pravé policejní auto a poslechnout si, jak houká, když jedou policisté k zásahu.

V pondělí 15. dubna 2024 děti z obou mateřských škol hned ráno odvezly autobusy do prostějovského kina Metro, kde jsme shlédli pohádku Docela velkého divadla z Litvínova, která se jmenovala Louskáček a Bonbónová víla. Pohádka byla o princi Louskáčkovi a holčičce Adélce, kteří se vydali na nebezpečnou cestu, aby zachránili království bonbónů a čokolády před zlým Myším králem. Dobro, láska a přátelství nakonec zvítězilo nad zlem a tak všechno dobře dopadlo. Společná cesta i samotná pohádka byly pro nás velkým zážitkem.

Děti ze třídy Pastelek a Sluníček se vydaly na velkou vycházku k Biotopu, kde jsme si prošly naučnou stezku a využily jsme možnost pozorovat probouzející se přírodu.  

Koncem měsíce se v mateřské škole slétli čarodějnice a čarodějové na svůj každoroční rej. Všichni si poslechli příběh o čarodějnici Hexaně z vesnice „Ježibabí Lhota“, naučili se písničku „Čarodějka na koštěti“ a plnili kouzelnické úkoly: např. slalom na koštěti, hod košťátkem, přeskakování ohniště. Na závěr vypukl pravý čarodějnický rej a různé taneční kreace při písničce „ Na svatého Jána“. Den plný čarování a kouzel se nám moc vydařil.

Ani Kašpárek na nás nezapomněl a přišel za námi s maňáskovou pohádkou, kterou zahrály dětem paní učitelky.

A co nás čeká v květnu? 7.5. chystáme zápis do mateřské školy, vyrazíme na školní výlet do ZOO Lešná, oslavíme Mezinárodní den dětí, ale hlavně se těšíme, že budeme využívat obě školní zahrady ke sportování a hrám. 


vedení MŠ Kojetín  

Policie v MŠ

Policie v MŠ

Policie v MŠ

Policie v MŠ

Berušky - zahrada - pitný režim

Berušky - zahrada - pitný režim

Berušky - zahrada - projížďka ve vozíku

Berušky - zahrada - projížďka ve vozíku

Návštěva divadla

Návštěva divadla

Zahradníci - Pastelky

Zahradníci - Pastelky

Sluníčka

Sluníčka